Portamet na targach HABITARE 2019
Portamet / 31.01.2022

CO SPRAWIA, ŻE DRZWI FRANCUSKIE SĄ FRANCUSKIE?

Drzwi francuskie to niewątpliwie piękny dodatek do każdego domu. Ponieważ większość drzwi jest wykonana ze szkła, zapewniają one wspaniały widok na zewnątrz domu, a także pozwalają zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, wpuszczając dużo naturalnego światła.

Czy wcześniej słyszałeś o francuskich drzwiach, czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak się nazywają? Co dokładnie sprawia, że ​​francuskie drzwi są francuskie?

Jeśli myślisz, że nazywają się francuskimi drzwiami, ponieważ pochodzą z Francji, masz rację. Ale to coś więcej. Drzwi francuskie powstały w XVII wieku. To właśnie w tym czasie renesans był silny, co oznaczało, że nowe idee w sztuce i architekturze wciąż się rozwijały i zmieniały. Pierwotnie francuskie drzwi wcale nie były drzwiami. Zamiast tego zaczęto je produkować jako duże okna. Okna te były jednak wykonywane tak, aby można je było otworzyć i wyjść na balkon.

Francuzi zaczęli wprowadzać szkło do większej liczby obszarów swojej architektury podczas renesansu. Dotyczyło to również drzwi. Z biegiem czasu te duże otwierane okna stały się po prostu znane jako francuskie drzwi. Obecnie wiele osób nazywa je również drzwiami loftowymi. Duży nacisk położono na światło. Przy większej ilości dostępnego światła domy mogłyby faktycznie pozostawać dobrze oświetlone przez dłuższy czas w porównaniu do sytuacji przed dodaniem tych dużych okien. W niektórych przypadkach do korytarzy i innych pomieszczeń wewnętrznych dodano francuskie drzwi. Od teraz światło docierać zaczęło do obszarów domu, które nigdy wcześniej nie były w stanie go uzyskać.

drzwi francuskie

Pierwotnie drzwi francuskie były wykonane z kutego żelaza i drewna, ale z czasem, wraz z dodatkiem szkła i innych materiałów, stały się bardziej wyszukane. Ich popularność rosła, a pod koniec XVII wieku zaczęły pojawiać się poza Francją, takich krajach jak Anglia i Holandia. Obecnie loftowe drzwi francuskie dostępne są w całej Europie i poza nią, wciąż zyskując sobie kolejnych zadowolonych klientów.

Zachęcamy do współpracy z Portamet, największym producentem loftowych drzwi francuskich w Polsce

Wybieraj spośród różnych wzorów, kolorów aby stworzyć idealne drzwi francuskie do swojego domu. Jedno spojrzenie na efekt końcowy i całe naturalne światło wpadające do Twojego domu, a będziesz się zastanawiać, dlaczego nie zainstalowałeś tych pięknych drzwi wcześniej!

Skontaktuj się z nami info@portamet.com